Φιλική ήττα

Πριν από λίγα λεπτά ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Πανιώνιο στο «Γ. Καραϊσκάκης» με τους φιλοξενούμενους να επικράτησαν με 0-1 χάρις σε γκολ του Μασούρα στο 65’ της αναμέτρησης.

Ο Όσκαρ Γκαρθία έκανε αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα και παρέταξε τους Χουτεσιώτης, Σίλβα, Χατζισαφί, Σισέ, Νικολάου, Ζιλέ, Μάρτινς, Οτζίτζα, Ανδρούτσος, Σεμπά, Τζούρτζεβιτς. Ενώ αγωνίστηκαν και οι: Ίβουσιτς, Ελαμπντελαουί, Πάρντο, Μάριν, Βέργος, Ρομαό.

Γενικά οι παίκτες των Πειραιωτών παρόλο που ο προπονητής τους είχε ζητήσει να λάβουν το παιχνίδι ως επίσημο ήταν πολύ κακοί και έπαιζαν απλά επειδή έπρεπε να παίξουν, χωρίς καθόλου θέληση. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε χωρίς καμία ιδιαίτερη φάση μπροστά από τις δύο εστίες ενώ στο δεύτερο ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος και τελικά πήρε την νίκη με 0-1 με τέρμα όπως προείπαμε του Μασούρα