Πολύ βαριά ήττα από την Βιλερμπάν στην πρεμιέρα!

Τα καμπανάκια είχαν χτυπήσει από την προετοιμασία όμως η ομάδα έδειξε και πάλι κατώτερη των περιστάσεων και ηττήθηκε με 82-63 από την νεοφώτιστη στο θεσμό Βιλερμπάν!

Ο Ολυμπιακός παρόλα αυτά μπήκε πολύ καλά στην πρώτη περίοδο και κατάφερε μάλιστα στο τέλος του ημιχρόνου με buzzer beater του Σπανούλη να προηγηθεί με 24-21.

Από εκεί και πέρα η ομάδα κατέρευσε! Στο επόμενο δεκάλεπτο (δεύτερο) πέτυχε μόλις 9 πόντους έναντι 19 της Βιλερμπάν, η οποία άρχισε να χτίζει διαφορά και να κλείνει το ημίχρονο με 40-33.

Η τρίτη τρίτη περίοδος συνεχίστηκε με ακριβώς τον ίδιο τρόπο. Η Βιλερμπάν καλύτερη και ο Ολυμπιακός να μην έχει λύσεις τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα, ενώ στην τέταρτη περίοδο η διαφορά έφτασε τελικά μέχρι και τους 19 πόντους υπερ των Γάλλων προβληματίζοντας άπαντες στο ερυθρόλευκο στρατόπεδο και το ματς ολοκληρώθηκε με 82-63.