Διπλό στο Βικελίδης με ανατροπή!

Ο Ολυμπιακός διατηρήθηκε στην κορυφή καθώς πέρασε με νίκη από την έδρα του Άρη, εκπικρατώντας με 1-2.

Το πρώτο ημίχρονο λοιπόν, ξεκίνησε με έντονες συγκινήσεις καθώς μόλις στο 7' ο Ντιγκινί κέρδισε στον αέρα την άμυνα του Ολυμπιακού και έγραψε νωρίς νωρίς το 1-0. Ο Ολυμπιακός έψαχνε την αντίδραση και την βρήκε (περίπου) μισή ώρα μετά (στο 33'), όταν ο Μασούρας σκόραρε και έγραψε το 1-1 και 5 λεπτά μετά ο Ελ Αραμπί βρήκε για ένα ακόμα παιχνίδι δίχτυα ύστερα από ασίστ του Βαλμπουενά κάνοντας το 1-2. Οι ερυθρόλευκοι δεν σταμάτησαν ούτε εκεί και πίεσαν και για άλλο γκολ, με τον Σουντανί (που είχε περάσει ως αναγκαστική αλλαγή στη θέση του Ποντένσε) να σκοράρει αλλά να ακυρώνεται με χρήση VAR για χέρι με το ημίχρνο να ολοκληρώνεται κάπως έτσι.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός έκανε και δεύτερη αναγκαστική αλλαγή καθώς ο Τσιμίκας αποχώρησε με πρόβλημα στη μέση και τη Θέση του πήρε ο Τσιμίκας. Ο Άρης πίεσε αλλά ο Σα έσωσε σε μια αξιόλογη φάση για τους Θεσσαλονικείς ενώ καο Ο Μασούρας στο 76' δεν βρήκε στόχο από πολύ καλή θέση και μέχρι το τέλος δεν υπήρχε κάποια άλλη αξιόλογη φάση δίνοντας όμως στον Ολυμπιακό το τρίποντο!

Δείτε τα γκολ του Ολυμπιακού πατώντας εδώ!