Σταμάτησε στα 5 το κοντέρ!

Ο Ολυμπιακός έκανε το τρία στα τρία για το πρωτάθλημα της Super League κερδίζοντας τον Βόλο με 5-0!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον πλέον ιδανικό τρόπο για τον Ολυμπιακό καθώς άνοιξε το σκορ με το… καλημέρα. Συγκεκριμένα, στο 12’, ο Ματιέ Βαλμπουενά εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά και ο Γκιλιέρμε με  κεφαλιά, μέσα από την περιοχή, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0. Πο ερυθρόλευκοι συνέχισαν τις επιθέσεις τους και πάλι με πρωταγωνιστή τον σκόρερ Γκιλιέρμε αλλά τόσο η κεφαλιά που επιχείρησε όσο και το μακρινό σουτ πέρασαν άουτ. Aπό εκεί και πλερα δεν σημειώθηκε κάτι το αξιόλογο και οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τον Ολυμπιακό μπροστά στο σκορ.

Στην επανάληψη ο διαιτητής κινδύνεψε να τινάξει το ματς στον αέρα καθώς παρά τα σκληρά μαρκαρίσματα των παικτών του Βόλου δεν έδινε να "ιδρώνει το αυτί του". Ο Σα όποτε χρειάστηκε ήταν εκεί αλλά και πάλι ο Ολυμπιακός απείλησε με σουτ του Γκιλιέρμε δίχως όμως να βρίσκει στόχο. Τελικά το γκολ ήρθε στο 72' με τον Ελ Αραμπί ο οποίος πλάσαρε όμορφα, έγραψε το 2-0 και αντικαταστάθηκε ένα λεπτό μετά από τον Γκερέρο. Ο αντικαταστάτης του Ελ Αραμπί σκόραρε λίγα μετά την είσοδο του γράφοντας το 3-0 και στο 82' ο Ποντένσε κέρδισε πέναλτι και ο Βαλμπουενά το μετέτρεψε σε γκολ γράφοντας το 4-0... Και αν νομίζετε ότι αυτό ήταν το τελικό σκορ, ο Σουντανί είχε άλλη γνώμη που έκανε το τελικό 5-0!