Τα σημερινά αποτελέσματα του Champions League

Δύο συναρπαστικά παιχνίδια έγιναν και σήμερα για το Champions League, όπου στο ένα αγωνιζόταν η Παρί Σ.Ζ. με αντίπαλο την Μάντζεστερ Γιουνάιτεντ και το άλλο η Πόρτο με τη Ρόμα.

Στο Παρίσι λοιπόν έγινε μία ακόμα απίστευτη ανατροπή καθώς η Γιουνάιτεντ μπορεί να είχε ηττηθεί με 0-2 από την Παρί στο Όλντ Τράφορντ όμως η Μάντζεστερ με 1-3 χάρη στο γκολ στις καθυστερήσεις με πέναλτι που δόθηκε μέσω VAR πήρε το εισιτήριο για τους 8!

Στο άλλο παιχνίδι η Ρόμα είχε κερδίσει την Πόρτο με 2-1 στη Ρώμη και σήμερα στην έδρα της Πόρτο, οι Πορτογάλοι κέρδισαν με το ίδιο σκορ και έτσι το ματς πήγε στην παράταση! Εκεί είχαμε ότι και στο Παρίσι! Συγκεκριμένα λίγι πριν το φινάλε ο διαιτητής μέσω VAR υπέδειξε πέναλτι υπερ της Πόρτο η οποία τελικά σκόραρε και γράφοντας το 3-1 πήρε το εισιτήριο για τους "8".