Δεν έβγαλε "ψυχή" και ηττήθηκε!

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα στην Τούμπα καθώς γνώρισε την ήττα από τον ΠΑΟΚ με 3-1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ δυνατά με τις δύο ομάδες στο πρώτο δίλεπτο να έχουν από μία καλή επίθεση όμως ο ΠΑΟΚ στάθηκε τυχερός όταν στο 3' ο Βιεϊρίνια σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Νάτχο, πήρε ύψος και νίμησε τον Σα. Οι ερυθρόλευκοι προσπάθησαν να αντιδράσουν όμως πειν ολοκληρωθεί το 20λεπτο ο ΠΑΟΚ έκανε δύο τα τέρματα του όταν ο Ζαμπά έβγαλε τη σέντρα, ο Ελκαντουρί έπιασε την κεφαλιά και αυτή στρώθηκε στον Μπίσεσβαρ που έγραψε το 2-0. Ο Ολυμπιακός με τον Φορτουνη κυρίως έψαξε κάποιο γκολ αλλά δεν ήρθε με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 2-0 υπερ του ΠΑΟΚ.

Ο Μαρτινς έκανε δύο αλλαγές βγάζοντας τον Νάτχο και τον Λάζαρο και οι Καμαρά και Ντίαζ πήραν τις θέσεις τους με τον τελευταίο να δημιουργεί την πρώτη μεγάλη φάση αλλά ο Γκερέρο δεν πρόλαβε τη μπάλα να τη στείλει στα δίχτυα. Από εκεί και πέρα ο ΠΑΟΚ έπαιζε διαρκώς πίσω με τον Ολυμπιακό να μη βρίσκει τους χώρους με τον χρόνο να περνά. Ο Κώστας Φορτούνης στο 72' ένιωσε ενοχλήσεις και 3 λεπτά αργότερα πέρασε εκτός με τον Χασάν να περνά στη θέση του. Ο Χασάν λίγα λεπτά αργότερα δεν κατάφερε να σκοράρει όταν επιχείρησε ένα γυριστό σουτ όμως ο Σισσέ κάνοντας ένα τραγικό λάθος έδωσε την ευκαιρία στον Άμκοπ να σκοράρει και να κάνει το 3-0. Ο Ολυμπιακός σχεδόν στην αμέσως επόμενη φάση μείωσε με τον Ποντένσε μετά από όμορφη ενέργεια του Ντίαζ και ασταθής απόκρουση του Πασχαλάκη στο τελικό 3-1.