Έσπασε το ρεκόρ της... 6αρας ο Χιμένεθ! (Video)

O προπονητής της ΑΕΚ , Χιμένεθ, μετά τα περσινά... θαύματα επέστρεψε στην καθημερινότητα του με την ΑΕΚ όταν παίζει με τον Ολυμπιακό!

Ο Χιμένεθ ήταν ο προπονητής της ΑΕΚ το 2011 όταν ο Ολυμπιακός "πυροβόλησε" 6 φορές την ΑΕΚ στο νικηφόρο τότε παιχνίδι του Μαρτίου όπου ο Θρύλος την νίκησε με 6-0! Ο ίδιος λοιπόν 8 χρόνια μετά στον πάγκο της ΑΕΚ "έφαγε" αυτή τη φορά 4 τέρματα στη νίκη των Πειραιωτών με 4-1!

Μπορεί ο Ολυμπιακός να έβαλε 4 γκολ αυτή τη φορά και όχι 6 όμως έσπασε ένα ρεκόρ με αντίπαλο τον Χιμένεθ! Συγκεκριμένα το 2011 ο Χιμένεθ είχε δεχτεί σε κάθε ημίχρονο από 3 γκολ! Φέτος ο Ολυμπιακός του έβαλε σε ένα ημίχρονο ένα γκολ παραπάνω! Τέσσερα τέρματα λοιπόν έβαλαν οι Πειραιώτες σε 45 λεπτά ξεπερνόντας ακόμα και τα τρία σε ένα ημίχρονο το 2011.