Πρεμιέρα με νίκη στην έδρα του ΠΑΟ

Τη νίκη του στην Κυψέλη στην έδρα του Παναθηναϊκού πέτυχε ο Ολυμπιακός που επικράτησε με 2-3 σετ των πρασίνων συνεχίζοντας το σερί 30 νικών φτάνοντας τις 31!

Xωρίς λοιπόν να πιάσει τα υψηλά της στάνταρ η ομάδα του Ολυμπιακού πέρασε από την Κυψέλη και την έδρα του Παναθηναϊκού!

Οι Πειραιώτες πήραν το πρώτο σετ δύσκολα με 25-27... Το καμπανάκι λοιπόν χτύπησε και έτσι στο δεύτερο σετ ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε σε 1-1 πέρνοντας το σετ με 25-18. Με το ίδιο ακριβώς σκορ η ομάδα του Ολυμπιακού πήρε και πάλι το προβάδισμα με 1-2 σετ. Παρόλα αυτά ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε τα σετ σε 2-2 και έτσι όλα κρίθηκαν στο τάι μπρέικ. Εκεί ο Ολυμπιακός σε ένα πολύ σπουδαίο σετ ο Ολυμπιακός κατόρθωσε να πάρει το 3ο σετ με 13-15