Έκανε τα εύκολα δύσκολα αλλά πήρε αυτό που άξιζε!

Τη νίκη μέσα στο Αλεξάνδρειο πέτυχε ο Ολυμπιακός ο οποίος έκανε τα εύκολα δύσκολα καθώς καθάρισε το παιχνίδι αό το πρώρο μέρος και στο δεύτερο έριξε την απόδοση του.

Οι ερυθρόλευκοι ήταν το αφεντικό από το πρώτο δεκάλεπτο ξεπερνώντας και double score καθώς έκλεισε με 12-25.
Η πολύ καλή απόδοση των Πειραιωτών συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο και έτσι το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 28-44.

Από εκεί και πέρα στην επανάληψη ο Ολυμπιακός μπήκε πιο χαλαρός και με τα τρίποντα του Τζόουνς η διαφορά έπεσε  και εν τέλει το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 47-56. Στην τέταρτη περίοδο ο Ολυμπιακός δεν ανέβασε την απόδοση του όμως αυτό δεν επηρέασε την τελική έκβαση του σκορ καθώς επικράτησε με 64-68.