Έριξε... 7 ο Θρύλος στον Αήττητο Σπατών με γκολάρα Τουρέ!

Ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε σήμερα στο Ρέντη τον Αήττητο Σπατών και επικράτησε με 7-1 της ομάδας του Σούλη Παπαδόπουλου.

Το σκορ άνοιξε ο Μάνος και στη συνέχεια ο Γκερέρο με δύο τέρματα έκλεισε το ημίχρονο με 3-0.
Στην επανάληψη ο Βρουσάι σημείωσε το τέταρτο γκολ, ενώ ο Ποντένσε πέτυχε το πέμπτο τέρμα των «ερυθρολεύκων».
Ο Αήττητος Σπάτων είχε απάντηση και μείωσε το σκορ σε 5-1 με τον Λευτέρη Ματσούκα ο οποίος υπήρξε και παίκτης των Πειραιωτών και ο Ποντένσε λίγο αργότερα σημείωσε το δεύτερο προσωπικό και έγραψε το 6-1 Πειραιώτες. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Γιάγια Τουρέ όπου με φαουλάρα έγραψε το τελικό 7-1 κάνοντας τους πάντες να μείνουν άφωνοι με την εκτέλεση του Ιβοριανού!

Να πούμε ότι ο Μάρτινς παρέταξε την ομάδα με 4-4-2 με Μάνο και Γκερέρο στην επίθεση ενώ ο Τουρέ χρησιμοποιήθηκε ως 6αρι.