Νίκη με πρωταγωνιστή τον Γκερέρο ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός στο πρώτο φιλικό για την προετοιμασία της σεζόν 2018-19 επικράτησε άνετα της Βάτενς με 3-0 με πρωταγωνιστεί τον Γκερέρο που πέτυχε δύο τέρματα.

Ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στην πρώτη κι όλας προσπάθεια του με σκόρερ τον Κώστα Φορτούνη όταν έπιασε ένα όμορφο σουτ έξω από την περιοχή και η μπάλα με κατεύθυνση προς το "Γ" της εστίας της Βάτενς βρήκε στο δοκάρι και έπειτα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο πέρασαν οι  Γιαννιώτης, Σάλιακας, Ρομαό, Νικολάου, Τσιμίκας, Ανδρούτσος, Βέργος, Πάρντο, Γκερέρο, Τζούρτζεβιτς με τον Γκερέρο λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 68' με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0 για να κλείσει ο ίδιος παίκτης το σκορ σε 3-0 με κεφαλιά όταν ύστερα από σέντρα του Πάρντο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης Πατώντας εδώ!