Δεν κέρδισε στη Λιβαδειά!

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να κερδίσει στο γήπεδο της Λιβαδειάς τον Λεβαδειακό καθώς ήρθε ισόπαλος με 1-1.

Ο αγώνας ξεκίνησε πολύ δυνατά θα λέγαμε καθώς μόλις στο 2' ο Καρίμ Ανσαριφάρντ δεν κατάφερε από πλεονεκτική θέση να χριστεί σκόρερ. Ό,τι δεν έκανε ο Ιρανός στράικερ του Ολυμπιακού, το κατάφερε ο Νιάσε 2 λεπτά αργότερα για τον Λεβαδειακό όπου νίκησε τον Προτό και έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα της Λιβαδειάς! Από εκεί και πέρα ο Ολυμπιακός πάλεψε αλλά δεν βρήκε λύσεις ενώ και αμυντικά τα λάθη κυρίως από τον Σισέ ήταν πολλά καθώς και ο Προτό ήταν εκεί όπου χρειάστηκε με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με τον Λεβαδειακό μπροστά στο σκορ!

Με την έναρξη της επανάληψης ο Όσκαρ Γκαρθία έπρεπε να αλλάξει κάτι και επέλεξε να αντικαταστήσει τον Μάρκο Μάριν βάζοντας στη θέση του τον Κώστα Φορτούνη. Οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν νωρίς να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης όταν ύστερα από πάσα του Κούτρη ο Ανσαριφάρντ έκανε το 1-1. Στο 54' ο Προτό δήλωσε και πάλι παρόν σώζοντας τους ερυθρολεύκους σε προσπάθεια του Γιακουμάκη ύστερα από ακόμα ένα λάθος της ομάδας των Πειραιωτών! Ο Όσκαρ Γκαρθία βλέποντας ότι η ομάδα χρειαζόταν να βρει λύσεις στο χώρο του κέντρου και περισσότερη ταχύτητα αντικατέστησε στο 67' τον Μάρτινς ρίχνοντας στη μάχη τον Σεμπά. Οι ερυθρόλευκοι στο 71' έχασαν σπουδαία ευκαιρία με τον Καρίμ όμως ο πορτιέρο του Λεβαδειακού έσωσε την ομάδα του στέλνοντας τη μπάλα κόρνερ. Παρόλα αυτά τέσσερα λεπτά μετά ο Μαρκόφσκι έχασε τεράστια ευκαιρία για να κάνει αυτός το 2-1 όμως δίχως αποτέλεσμα. Με το ματς να μπαίνει στις καθυστερήσεις ο Ομάρ Ελαμντελαουί έχασε τεράστια ευκαιρία και αυτός με τη σειρά του να σκοράρει αλλά ο πορτιέρο του Λεβαδειακού έσωσε την ομάδα του και κράτησε το αποτέλεσμα που έμελε να είναι το τελικό αποτέλεσμα!